CLXVI LICEUM
Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

Programy Profilaktyczne

Zdrowe Piersi SĄ OK!

Program jest adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych. Dotyczy profilaktyki zachorowania na raka piersi. Głównym celem programu jest budowanie świadomości dotyczącej dbania o zdrowe piersi wśród uczniów oraz wśród osób z ich najbliższego otoczenia. Organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w m. st. Warszawie. Oddział Promocji Zdrowia.

„Samobadanie jąder i piersi”

Program jest adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych. Dotyczy profilaktyki zachorowania na raka piersi i jąder. Prowadzenie: pielęgniarka szkolna.

Znamię! znam je?

Jest to krajowy program edukacyjny kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych. Celem programu jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. Organizatorami programu „Znamię! Znam je?” są: Akademia Czerniaka stanowiąca sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. W.K. Roentgena 5 02-781 Warszawa, Fundacja „Gwiazda Nadziei” oraz Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w m. st. Warszawie. Oddział Promocji Zdrowia.

Podstępne WZW

Nasza szkoła od 2023/2024 roku szkolnego bierze udział w programie edukacyjny pt. Podstępne WZW. Jest to program edukacyjny, adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych. Celem programu jest profilaktyka zakażeń wirusami HAV, HBV i HCV. Program uświadamia o odpowiedzialności za własne zachowania zdrowotne, oraz kształtuje postawy tolerancji i zrozumienia wobec osób zakażonych. Główny Organizator Programu – Fundacja Gwiazda Nadziei. Organizatorem jest również Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w m. st. Warszawie. Oddział Promocji Zdrowia. Szkolny koordynator: Hanna Nowak.

ARS, czyli jak dbać o miłość

Program edukacyjny kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych, stanowi integralną część Projektu KIK/68 „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Program autorstwa dra Krzysztofa Wojcieszka został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Otrzymał również rekomendację Dyrektora Biura Edukacji Urzędu Miasta St. Warszawy oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w m. st. Warszawie. Oddział Promocji Zdrowia. Głównym celem programu jest dotarcie z przekazem edukacyjnym do uczniów szkół ponadpodstawowych i ograniczenie skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu i narkotyków). Szkolny koordynator: Hanna Nowak.