CLXVI LICEUM
OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

O szkole

W roku szkolnym 2022/2023 na terenie Ursynowa powstało Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi nr 166. Młodzież rozpoczęła naukę w trzech klasach: dwóch sportowych i jednej ogólnej. Liceum mieści się przy ulicy Koncertowej 4 w Warszawie. Niewątpliwą zaletą naszej szkoły jest lokalizacja. Znajduje się ona dosłownie kilkaset metrów od stacji metra Ursynów.
Pomysł na szkołę w tym miejscu narodził się w 2012 roku. Jest to jedno z czterech liceów w tej dzielnicy. Jest to pierwsze liceum na Ursynowie z klasami sportowymi. Uczniowie naszego Liceum mogą korzystać z bardzo nowoczesnych obiektów sportowych. Są to między innymi boiska do piłki nożnej, piłki plażowej, profesjonalna siłownia,  trzy obiekty typu Orlik. Do szkoły przylega też basen  wykorzystywany przez uczniów Liceum.

silownia-lo-166

W roku szkolnym 2023/2024 placówka zostanie połączona z Szkołą Podstawową nr 303 w zespół szkół. Na najbliższy rok szkolny planowana jest rekrutacja do trzech klas pierwszych. Będziemy mieć klasę ogólną dla sportowców i klasę sportową  z ukierunkowaniem na pływanie i piłkę nożną.